Кина алуминиум Жица Mesh производител и снабдувач | DXR google-site-verification: googleab39f0bd720601bb.html
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

Алуминиум Жица Mesh

Краток опис:

Алуминиум во голема мера се смета за најпопуларен обоени метали во светот, и како такви, алуминиумски легури се користат во индустријата на жица мрежа. Алуминиумски легури се состои првенствено од алуминиум, и, исто така, содржи и други елементи како што се бакар, магнезиум, манган, или силикон.


детали за производот

Тагови производ

Алуминиум Жица Mesh

Алуминиумска жица решетката е лесен; всушност, добро правило е дека, кога во споредба со неговиот колега од нерѓосувачки челик, алуминиум мрежа е околу 1 / 3rd тежината на нерѓосувачки.

Алуминиум во голема мера се смета за најпопуларен обоени метали во светот, и како такви, алуминиумски легури се користат во индустријата на жица мрежа. Алуминиумски легури се состои првенствено од алуминиум, и, исто така, содржи и други елементи како што се бакар, магнезиум, манган, или силикон.

Алуминиумска жица решетката е, исто така, отпорни на корозија во повеќето нормални средини, но ќе ги кородираат брзо во присуство на алкални раствори и хлороводородна и флуороводородна киселина. Со проценета точка на топење од 1218 ° F, алуминиум има многу предности, вклучувајќи релативно ниска цена во споредба со другите мрежи. Алуминиум ткаени жица решетката е популарен избор за широк спектар на индустрии, вклучувајќи воздушната и автомобилската индустрија, како и морски и електричната спроводливост апликации.

Основни информации

Плетени Тип: Обичен ткаат и ткаенина со диагонална сплитка ткаат

Mesh: 1-200 мрежа, точно

Жица Диа .: 0,04-3,5 mm, мала девијација

Ширина: 190mm, 915mm, 1000mm, 1245mm 1550mm да

Должина: 30m, 30.5m или намалување на должината минимум 2 милиони

Дупка форма: плоштадот дупка

Жица материјал: алуминиум жица

Mesh Површина: чиста, мазна, мали магнетни.

Пакување: водоотпорни, пластични хартија, дрвена кутија, палети

Мин.нарачката Количина: 30 квадратни метри

Испорака Детална: 3-10 дена

Пример: Слободен Полнење

Mesh

Жица Диа. (Инчи)

Жица Dia. (Mm)

Openging (инчи)

Openging (mm)

1

0,135

3.5

0,865

21,97

1

0.08

2

0.92

23.36

1

0,063

1.6

0,937

23,8

2

0.12

3

0.38

9.65

2

0.08

2

0.42

10.66

2

0.047

1.2

0,453

11,5

3

0.08

2

0,253

6.42

3

0.047

1.2

0,286

7.26

4

0.12

3

0.13

3.3

4

0,063

1.6

0,187

4.75

4

0.028

0.71

0.222

5.62

5

0.08

2

0.12

3.04

5

0.023

0.58

0,177

4.49

6

0,063

1.6

0.104

2.64

6

0,035

0.9

0,132

3.35

8

0,063

1.6

0.062

1.57

8

0,035

0.9

0.09

2.28

8

0,017

0.43

0,108

2.74

10

0.047

1

0.053

1.34

10

0.02

0.5

0.08

2.03

12

0.041

1

0,042

1.06

12

0.028

0,7

0,055

1.39

12

0,013

0.33

0.07

1.77

14

0.032

0.8

0,039

1.52

14

0.02

0.5

0.051

1.3

16

0.032

0.8

0,031

0.78

16

0.023

0.58

0.04

1.01

16

0,009

0.23

0,054

1.37

18

0.02

0.5

0.036

0.91

18

0,009

0.23

0.047

1.19

20

0.023

0.58

0.027

0.68

20

0.018

0.45

0.032

0.81

20

0,009

0.23

0.041

1.04

24

0.014

0.35

0.028

0.71

30

0,013

0.33

0.02

0.5

30

0,0065

0.16

0.027

0.68

35

0,012

0.3

0,017

0.43

35

0.01

0.25

0.019

0.48

40

0.014

0.35

0.011

0.28

40

0.01

0.25

0.015

0.38

50

0,009

0.23

0.011

0.28

50

0,008

0.20`

0,012

0.3

60

0.0075

0.19

0,009

0.22

60

0,0059

0.15

0.011

0.28

70

0,0065

0.17

0,008

0.2

80

0.007

0.18

0.006

0.15

80

0,0047

0.12

0,0088

0.22

90

0,0055

0.14

0.006

0.15

100

0,0045

0.11

0.006

0.15

120

0.004

0.1

0,0043

0.11

120

0.0037

0.09

0.005

0.12

130

0,0034

0,0086

0,0043

0.11

150

0,0026

0,066

0,0041

0.1

165

0,0019

0,048

0,0041

0.1

180

0,0023

0,058

0,0032

0.08

180

0,002

0.05

0,0035

0.09

200

0,002

0.05

0.003

0.076

200

0,0016

0.04

0,0035

0,089


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас